XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18 września 2022 roku | +

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

 

 

 

Przeżywamy 25. Niedzielę zwykłą. W dniu dzisiejszym przypada także wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Pamiętajmy w modlitwach o naszej młodzieży, aby na wzór swojego Patrona była zawsze wierna Bogu i Ewangelii.

 

W poniedziałek, 19 września, wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, kapłana z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. W tym dniu za wstawiennictwem św. Franciszka, modlimy się także o powołania do naszej Franciszkańskiej Prowincji, do innych wspól-not franciszkańskich oraz do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

We wtorek, 20 września, wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja, Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Msza święta o godz. 1000, przy ołtarzu św. Antoniego z Padwy, w intencji próśb i podziękowań, kierowanych do Boga przez tegoż Świętego.

 

W środę, 21 września, święto św. Mateusza, apostoła. 

 

W czwartek, 22 września, w archidiecezji krakowskiej wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki Sióstr Albertynek.

 

W piątek, 23 września, wspomnienie liturgiczne św. o. Pio z Petrelciny, kapłana z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

 

Serdecznie dziękujemy za wszelką Waszą życzliwość i modlitewną łączność z nami w Chrystusie oraz za ofiary, składane na utrzymanie naszego Sanktuarium i klasztoru.

 

Wszystkich dobroczyńców i przyjaciół naszego Sanktuarium i klasztoru, obejmujemy naszą modlitwą i wdzięcznością oraz życzymy Bożej opieki i obfitości „pokoju i dobra”. 

 

    Bracia z klasztoru św. Kazimierza