IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
 

W poniedziałek, 20 marca, obchodzimy uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP.
W piątek, 24 marca, o godz. 10.00, zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta, w której uczestniczyć będzie i wygłosi okolicznościowe kazanie Ojciec Generał naszego Zakonu – o. Massimo Fusarelli. Ojciec Generał odwiedzi nas w dniach 20-25 marca br. z racji Jubileuszu 400-lecia istnienia naszej Prowincji
franciszkańskiej.
W sobotę, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP.
Tego dnia, o godz. 10.00, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w Katedrze Wawelskiej zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia dziękczynna za 400 lat istnienia naszej Prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych. Serdecznie zapraszamy do duchowej  łączności z nami. Będzie to również możliwe dzięki połączeniu internetowemu:
https://youtube.com/live/aTyHnoIWEt8?feature=share
Dzień wcześniej, 24 marca, o godz. 19.00, odbędzie się w naszym koście w Krakowie - Bonowicach Wielkich (ul. Ojcowska 1) Koncert Jubileuszowy „Laudato sì”. Zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tego wydarzenia.
Przez cały okres Wielkiego Postu w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 16.15 odprawiane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom
naszego kościoła i klasztoru
życzymy obfitości łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej Anielskiej,
św. Franciszka oraz św. Kazimierza.
Pokój i Dobro!

- Wdzięczni bracia z klasztoru św. Kazimierza