Wniebowstąpienie Pańskie
Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego. Oto Pan czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu wstępuje do nieba, czym koronuje swoje ziemskie życie. Od tego momentu oczekujemy jego powtórnego przyjścia.
W poniedziałek, 18 maja, wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.
We wtorek, Msza Święta o godz. 10.00, sprawowana będzie przy ołtarzu św. Antoniego, a po południu zapraszamy na VI dzień nowenny przed Uroczystością świętego Antoniego, o godz. 16.15 Msza Święta z homilią, a po niej modlitwy nowennowe.
W środę, 20 maja, wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
W czwartek, 21 maja, wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
W sobotę, 23 maja, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu.
Za tydzień w Niedzielę 24 maja, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego.
Zapraszamy codziennie na Nabożeństwa Majowe i odśpiewanie Litanii Loretańskiej, po Mszy Św. o godz. 16:15.
Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom
naszego kościoła i klasztoru
życzymy pokoju i dobra.
Niech Pan, który wstępuje do nieba
wylewa na Was
obfite łaski swej miłości miłosiernej
i wynagradza Wam za wszelkie dobro.
Bracia z klasztoru św. Kazimierza

