XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2023 roku | +
INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 24. Niedzielę zwykłą. W dniu dzisiejszym przypada także Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.
W poniedziałek, 18 września, wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Pamiętajmy w modlitwach o naszej młodzieży, aby na wzór swojego Patrona była zawsze wierna Bogu i Ewangelii. W tym dniu za wstawiennictwem św. Franciszka, modlimy się także o powołania do naszej Franciszkańskiej Prowincji, do innych wspólnot franciszkańskich oraz do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
We wtorek, 19 września, wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, kapłana z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Msza święta o godz. 10 00 , przy ołtarzu św. Antoniego z Padwy, w intencji próśb i podziękowań, kierowanych do Boga przez tegoż Świętego.
W środę, 20 września, wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja, Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
W czwartek, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
W piątek, 22 września, w archidiecezji krakowskiej wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki Sióstr Albertynek.
W sobotę, 23 września, wspomnienie liturgiczne św. o. Pio z Petrelciny, kapłana z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
Serdecznie dziękujemy ks. prał. płk rez. dr Stanisławowi Szymańskiemu za głoszone dzisiaj słowo Boże i przypomnienie postaci s. Michaliny Wojdak, ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, która przez wiele lat pracowała przy naszym klasztorze.
Serdecznie dziękujemy także za wszelką Waszą życzliwość i modlitewną łączność z nami w Chrystusie oraz za ofiary, składane na utrzymanie naszego Sanktuarium i klasztoru.
Wszystkich dobroczyńców i przyjaciół naszego Sanktuarium i klasztoru,
obejmujemy naszą modlitwą i wdzięcznością oraz życzymy Bożej opieki i obfitości „pokoju i dobra”.

Bracia z klasztoru św. Kazimierza