XXXIII Niedziela Zwykła

19 listopada 2023 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza Niedziela z ustanowienia papieża Franciszka obchodzona jest jako Światowy
Dzień Ubogich.
W poniedziałek, 20 listopada, wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego. Za wstawiennictwem św. Franciszka, modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do naszej zakonnej prowincji.
We wtorek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta o godz. 10:00, sprawowana jest przy ołtarzu św. Antoniego, a po niej nabożeństwo i modlitwy za wstawiennictwem świętego z Padwy.
W środę, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki organistów i organistek. Składamy serdeczne życzenia naszej organistce – s. Urszuli i zapewniamy o modlitwie.
W piątek, 24 listopada, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Laca i towarzyszy.
W przyszłą niedzielę, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu za ponowienie Aktu Oddania Sercu Bożemu, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Przez cały miesiąc listopad, Msza Święta o godz. 16:15 oraz odprawiana po niej Droga Krzyżowa, ofiarowane będą w intencji zmarłych zgłoszonych na wypominki.
Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, którzy dotychczas, na konto bądź osobiście na furcie, przekazali ofiary na dalsze prace przy kryptach naszego Sanktuarium. Ich imiona i nazwiska zostaną wpisane do „Księgi Dobroczyńców” i zostaną włączeni do codziennych naszych modlitw za dobroczyńców.

Dla wszystkich Dobrodziejów i Przyjaciół
naszego kościoła i klasztoru
przyzywamy obfitości łask Bożych
i po franciszkańsku, z wdzięcznością życzymy
Pokoju i Dobra.
Bracia z klasztoru św. Kazimierza