I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2023 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W trakcie jego trwanie będziemy wspólnie przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia. Także dziś rozpoczyna się nowy rok liturgiczny w Kościele.
Msze Święte Roratnie w naszym sanktuarium będą odbywać się w dni powszednie o godz. 16.15.
W poniedziałek, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.
We wtorek, Msza Św. o godz. 10:00, sprawowana jest przy ołtarzu św. Antoniego, w intencji próśb i podziękowań zanoszonych za wstawiennictwem świętego z Padwy.
W środę, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
W czwartek, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
Do czwartku, 7 grudnia, trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 16.15, Msza Święta z homilią oraz modlitwy nowennowe.
W piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Dnia 9 grudnia br. o godz. 18 30 w Sali obok kościoła odbędzie projekcja filmu zatytułowanego „Z nadmiaru miłości” poświęconego bł. Anieli Salawy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Jest to film dokumentalny z elementami fabularyzowanymi traktującym o życiu i duchowości bł. Anieli. Zaprasza do miejsc jej
urodzenia, dojrzewania, pracy i doświadczania Boga, tego, którego pokochała i który dał się jej poznać jako umiłowany Oblubieniec i najczulszy Ojciec. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej projekcji.
W niedzielę w kruchcie kościoła a w tygodniu na furcie klasztornej można nabyć świece „Caritas” Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne. W tym roku w kruchcie pomocą będą służyć Siostry i Bracia z miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu
Świeckich.

Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom
Naszego Kościoła i Klasztoru
Życzymy owocnego przeżywania czasu Adwentu,
Wszelkiego Błogosławieństwa Bożego, Pokoju i Dobra
Bracia z klasztoru św. Kazimierza