II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2023 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

Msze Święte Roratnie w naszym sanktuarium odbywają się w dni powszednie o godz. 16.15.
We wtorek, Msza Św. o godz. 10:00, sprawowana jest przy ołtarzu św. Antoniego, w intencji próśb i podziękowań zanoszonych za wstawiennictwem świętego z Padwy.
W środę, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Tego dnia przypada uroczystość odpustowa Pana Jezusa Miłosiernego, czczonego w naszym Kościele w znaku cudownego obrazu, który znajduje się w bocznej kaplicy naszej świątyni. Główna Msza Święta odpustowa, celebrowana będzie o godz. 16:15, a przewodniczyć jej będą nasi współbracia z klasztoru św. Bernardyna z ul. Bernardyńskiej w Krakowie.
W czwartek, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana z Zakonu Karmelitów i doktora Kościoła.
W sobotę, 16 grudnia, rozpoczęcie nowenny do dzieciątka Jezus. Modlitwy nowennowe będą
odmawiane na zakończenie Mszy Świętych o godz. 16:15.
W niedzielę w kruchcie kościoła a w tygodniu na furcie klasztornej można nabyć świece „Caritas” Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne. W tym roku w kruchcie pomocą służą Siostry i Bracia z miejscowej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
Konferencja generałów Rodziny franciszkańskiej, z racji 800. rocznicy Bożego Narodzenia w Greccio przeżytego przez św. Franciszka z Asyżu, skierowała do Papieża prośbę, aby wierni od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r. nawiedzając kościoły należące do rodziny franciszkańskiej i zatrzymując się na modlitwie przed umieszczonymi tam żłóbkami mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Także i chorzy którzy nie mogą przyjść do kościoła, ofiarując swoje cierpienia Panu lub wypełniają pobożne praktyki mogli skorzystać z tego odpustu. W związku z tym, Penitencjaria Apostolska zezwoliła, aby we wszystkich kościołach powierzonych franciszkanom pieczy duszpasterskiej możliwe będzie uzyskanie odpustu zupełnego przez wszystkich wiernych, pod zwykłymi warunkami od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r.

Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom
Naszego Kościoła i Klasztoru
Życzymy owocnego przeżywania czasu Adwentu,
Wszelkiego Błogosławieństwa Bożego, Pokoju i Dobra
Bracia z klasztoru św. Kazimierza