XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2022 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

Przeżywamy dzisiaj 13 niedzielę w ciągu roku. Rozpoczyna się już okres wakacji i czas odpoczynku, który daje nam możliwość, abyśmy wielbili Boga w pięknie przyrody oraz sięgnęli po dobrą lekturę, która ubogaci nas duchowo. 

 

W poniedziałek, za wstawiennictwem św. Franciszka, modlimy się o powołania do naszej Franciszkańskiej Prowincji, do innych wspólnot franciszkańskich oraz do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

We wtorek, wspominamy w liturgii św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Podczas Mszy świętej o godz. 1000, za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy, modlimy się w intencji próśb i podziękowań, kierowanych do Boga przez tegoż Świętego. 

 

W środę, uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o papieżu Franciszku, który jest następcą św. Piotra.
W tym dniu można uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy posługują się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego, pod zwykłymi warunkami.

 

W czwartek, zakończenie nabożeństw czerwcowych do Najświętszego Serca Jezusowego

 

W piątek, pierwszy piątek miesiąca lipca. Pamiętajmy o komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za zniewagi świata. O godz. 1615 modlimy się w intencji misji i misjonarzy franciszkańskich, szczególnie z naszej Prowincji zakonnej. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na wsparcie naszych misjonarzy.

 

W sobotę, pierwsza sobota miesiąca lipca. Oddając cześć Niepokalanemu Sercu Maryi przepraszajmy za wszelkie grzechy.

 

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie Sanktuarium
i klasztoru, ale nade wszystko dziękujemy za życzliwość i modlitewną łączność z nami w Chrystusie.

 

Wszystkim dobroczyńcom i przyjaciołom naszego Sanktuarium i klasztoru, który podejmują codzienne prace i obowiązki, życzymy wytrwałości i Bożej pomocy, odpoczywającym zaś na wakacjach fizycznego i duchowego relaksu
a wszystkim obfitości „pokoju i dobra”. 

 

    Bracia z klasztoru św. Kazimierza