Uroczystość Najświętszej Trójcy

12 czerwca 2022 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

 

 

    Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” Warto pamiętać o tym, że ile razy świadomie i pobożnie czynimy znak krzyża świętego, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jedynego Boga w Trzech Osobach. Dzisiejsza Uroczystość kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

 

    W poniedziałek, 13 czerwca, święto św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Na Mszach św. poświęcenie chleba i lilii ku czci św. Antoniego. Główna Msza św. odpustowa, której będą przewodniczyć Ojcowie Paulini ze Skałki, będzie o godz. 1615. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

    We wtorek, 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W tym dniu będziemy także wspominać naszych męczenników II woj.-ny światowej: Narcyza, Krystyna, Marcina i Brunona.

 

    W środę, 15 czerwca, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

 

    W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zachęcamy wiernych do wzięcia udziału w centralnej Procesji Bożego Ciała z Wawelu na Rynek krakowski. W naszym sanktuarium Msze św. w porządku niedzielnym.

 

    W piątek, 17 czerwca, Wspomnienie liturgiczne św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika.

 

    Nabożeństwa czerwcowe w naszym Sanktuarium są odprawiane codzien-nie po Mszy św. o godz. 1615.


Wszystkim Dobroczyńcom i Przyjaciołom

naszego Sanktuarium i klasztoru

życzymy pokoju i dobra.

Niech nasz Pan Jezus Chrystus wylewa na Was 

i waszych bliskich

obfite łaski swego błogosławieństwa

i wynagradza Was za wszelkie dobro.


    Bracia z klasztoru św. Kazimierza