Niedziela Palmowa

28 marca 2021 roku | +
INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Informujemy, iż według norm sanitarno-epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać maksymalnie 20 osób oraz 10 osób na krużgankach klasztornych.

Uroczystości Triduum Paschalnego celebrowane będą w następujących godzinach: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00; Wielki Piątek – uroczysta Droga Krzyżowa o godz. 15.00, bezpośrednio po jej zakończeniu Liturgia Wielkiego Piątku; Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej zakończona procesją rezurekcyjną o godz. 20.00.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielki Piątek ofiary zbierane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Świętej oraz wsparcie mieszkających tam chrześcijan, zwłaszcza w Syrii.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbędzie się w Sali Tercjarskiej naszego klasztoru do południa o godz. 10.00, 11.00 i 12.00; po południu o godz. 14.00, 15.00 i 16.00.

W Niedzielę Wielkanocną porządek Mszy Świętych niedzielny plus dwie dodatkowe Msze: o godz. 11.00 i 17.30.

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych niedzielny.

Szczegółowy program Liturgii podczas Triduum Paschalnego oraz spowiedzi świętych w Wielkim Tygodniu można znaleźć w gablocie w kruchcie kościoła oraz na stronie internetowej klasztoru.

Serdecznie dziękujemy za ofiary na utrzymanie sanktuarium i klasztoru składane na tacę oraz przekazywane na konto klasztoru, jak również za zamawiane intencje mszalne.

Nade wszystko dziękujemy za życzliwość i modlitewną łączność w Chrystusie. Niech Dobry Pan strzeże Was i Wasze Rodziny, i nieustannie zachowuje w pokoju i dobru.
WSZYSTKIM DOBRODZIEJOM I PRZYJACIOŁOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU ŻYCZYMY OBFITOŚCI „POKOJU I DOBRA”