XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 października 2023 r. | +

Dziś rozpoczyna się miesiąc październik – czas szczególnej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe do naszego sanktuarium, które odbywają się po Mszy Świętej o godz. 16:15. Pamiętajmy również w modlitwie o wszystkich studentach i pracownikach nauki, którzy rozpoczynają rok akademicki.
W poniedziałek, 2 października przypada wspomnienie świętych aniołów stróżów.
We wtorek, Msza Święta o godz. 10:00 sprawowana jest przy ołtarzu św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań, zanoszonych za wstawiennictwem świętego z Padwy. W tym dniu 3 października, po Mszy Świętej o godz. 16:15, odbędzie się nabożeństwo „Transitus”
upamiętniające śmierć św. Franciszka.
W środę, 4 października obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Msza Święta odpustowa odbędzie się o godz. 16:15, a przewodniczyć jej będą oo. Dominikanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
W czwartek, 5 października, przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
6 października przypada pierwszy piątek miesiąca października – dzień odnowy chrześcijańskiej. O godz. 16:15 Msza Święta w intencji misji i misjonarzy.
W sobotę, 7 października, wspomnienie NMP Różańcowej.


Drodzy Bracia i Siostry, nasi kochani. Do tej pory nie prosiliśmy Was o wsparcie finansowe. Zadawalaliśmy się tym, co sami nam ofiarowaliście na nasze utrzymanie oraz budynków kościoła i klasztoru. Wciąż trwają prace w naszych kryptach zmierzające do zidentyfikowania problemów z wilgocią i szkodami jakie ona wyrządza w podziemiach kościoła. W bieżącym roku trwają prace związane z przygotowaniem projektów remontu pomieszczeń podziemi w budynku kościoła i dawnej infirmerii. Na powyższe prace otrzymaliśmy fundusze ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, które jednak pokrywają 80% kosztów wyżej wymienionych prac. Nasz wkład wynosi ok. 18.000 zł. Niestety z bieżących dochodów nie jesteśmy w stanie odłożyć takiej kwoty pieniędzy. Zwracamy się więc z pokorną prośbą o wsparcie na ten cel. Ofiary można przesłać na nasze konto remontowe, którego wizytówki znajdują się przy wyjściu z kościoła, z dopiskiem „Krypty”. Można także na furcie nabyć płytę o naszych podziemiach za kwotę 20 zł jako cegiełkę na ten cel. Z góry dziękujemy za Waszą wyrozumiałość i miłosierdzie.

 

 

 

 

 

 

Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom
naszego kościoła i klasztoru
życzymy Bożego Błogosławieństwa.
- Wdzięczni bracia z klasztoru św. Kazimierza