I niedziela Adwentu

28 listopada 2021 roku | +
 
 
 

 

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
 

Rozpoczynamy okres Adwentu poprzez który przygotowujemy się na
przyjście Pana Jezusa w łaskach świąt Narodzenia Pańskiego oraz na Jego przyjście na sąd u kresu czasów. Między dwoma widzialnymi przyjściami Chrystusa, w dziejach i na końcu czasów, odbywa niewidzialne przyjście tu i teraz. Przyjście Zbawiciela przynosi dobro wiernym, jeśli tylko zechcą przez wiarę i sakramenty święte przyjąć łaskę, którą Chrystus wyjednał, i swoim postępowaniem realizują Jego wolę.
Msza św. Roratnia w dni powszednie okresu Adwentu będzie odprawiana o godz. 16:15.
W dniach od 29 listopada do 7 grudnia nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 16:15 msza św. z homilią i modlitwy nowennowe.
W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
W poniedziałek, 29 listopada, Święto Wszystkich Świętych Zakonu
Serafickiego.
We wtorek, 30 listopada, Święto św. Andrzeja, apostoła. Msza Święta o godz. 10:00 w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy.
W piątek, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. O godz. 16:15 modlimy się w intencji misji i misjonarzy; ofiary zbierane w czasie Mszy św. są przeznaczone na utrzymanie naszych misjonarzy w Kamerunie i Papui Nowej Gwinei.
W sobotę, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
W niedzielę w kruchcie kościoła a w tygodniu na furcie klasztornej można nabyć opłatki wigilijne i świece „Caritas” jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz małe prezenty świąteczne przygotowane przez Komisariat Ziemi Świętej.
Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie sanktuarium i klasztoru. Nade wszystko dziękujemy za życzliwość i modlitewną łączność w Chrystusie.

WSZYSTKIM DOBROCZYŃCOM I PRZYJACIOŁOM
NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU

ŻYCZYMY OBFITOŚCI „POKOJU I DOBRA”.

Bracia z klasztoru św. Kazimierza