XXXI Niedziela Zwykła

5 listopada 2023 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
W poniedziałek, za wstawiennictwem św. Franciszka, modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do naszej zakonnej prowincji.
We wtorek Msza Święta o godz. 10:00, sprawowana jest przy ołtarzu św. Antoniego, a po niej nabożeństwo i modlitwy za wstawiennictwem świętego z Padwy.
W czwartek, 9 listopada, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie.
W piątek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W naszej wspólnocie zakonnej swoje imieniny obchodzi o. Leon, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia i życzymy bożych łask oraz opieki świętego patrona.
W sobotę, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina, biskupa. W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości i szczególnie modlimy się w intencji Ojczyzny.
Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, nawiedzając cmentarz i ofiarowując swą modlitwę za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca, a przebywają jeszcze w czyśćcu. Dla uzyskania odpustu potrzebny jest stan łaski, Komunia
Święta, akt żalu, odmówienie Ojcze Nasz, Credo oraz dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
Przez cały miesiąc listopad, Msza Święta o godz. 16:15 oraz odprawiana po niej Droga Krzyżowa, ofiarowane będą w intencji zmarłych zgłoszonych na wypominki.

Składamy z serca płynące „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, którzy dotychczas, na konto bądź osobiście na furcie, przekazali ofiary na dalsze prace przy kryptach naszego Sanktuarium. Ich imiona i nazwiska zostaną wpisane do „Księgi Dobroczyńców” i zostaną włączeni do codziennych naszych modlitw za dobroczyńców. Na ten moment otrzymaliśmy od ofiarodawców 12 210 zł, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Na ławce pod chórem oraz na furcie znajdują się kartki na wypominki. Prosimy, by na kartkach zaznaczyć, czy są to wypominki roczne czy miesięczne.

Dla wszystkich Dobrodziejów i Przyjaciół
naszego kościoła i klasztoru
przyzywamy obfitości łask Bożych
i po franciszkańsku, z wdzięcznością życzymy
Pokoju i Dobra.
Bracia z klasztoru św. Kazimierza