XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

4 lipca 2021 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE


Przeżywamy dzisiaj 14 niedzielę w ciągu roku. Okres wakacji i czas odpoczynku daje nam możliwość, abyśmy wielbili Boga w pięknie przyrody oraz sięgnęli po dobrą lekturę, która ubogaci nas duchowo. 

 

W poniedziałek, za wstawiennictwem św. Franciszka, modlimy się o powołania do naszej Franciszkańskiej Prowincji, do innych wspólnot franciszkańskich oraz do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

We wtorek, wspominamy w liturgii bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę i patronkę Dzieł Misyjnych. Podczas Mszy świętej o godz. 1000, za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy, modlimy się w intencji próśb i podziękowań, kierowanych do Boga przez tegoż Świętego. 

W czwartek, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

W piątek, wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Picka, Willada i towa-rzyszy.

W sobotę, wspomnienie liturgiczne św. Weroniki Giuliani, dziewicy.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, składane na tacę oraz przekazywane na konto, na utrzymanie sanktuarium i klasztoru, ale nade wszystko dziękujemy za życzliwość i modlitewną łączność z nami w Chrystusie.


Wszystkim dobroczyńcom i przyjaciołom naszego kościoła i klasztoru, który podejmują codzienne prace i obowiązki, życzymy wytrwałości i Bożej po-mocy, odpoczywającym na wakacjach fizycznego i duchowego relaksu a wszystkim obfitości „pokoju i dobra”. 

 

    Bracia z klasztoru św. Kazimierza