XXVIII Niedziela Zwykła

15 października 2023 roku | +

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski.
Po Mszach Świętych odbywa się kwesta na rzecz funduszu stypendialnego Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, przeznaczonego dla potrzebującej dofinansowania młodzieży. Za wsparcie tego szczytnego celu składamy serdeczne podziękowanie.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym sanktuarium odbywają się przez cały miesiąc październik, po Mszy Św. o godz. 16:15. W poniedziałek 16 paździemika, przypada 351 rocznica konsekracji nasze to Kościoła pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza.

We wtorek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego z Antiochii, Msza Święta o godz. 10:00 sprawowana jest przy ołtarzu św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań. zanoszonych za wstawiennictwem świętego z Padwy.

W środę. 18 października, święto św. Łukasza, ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Lukasz, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia i życzymy Bożego Błogosławieństwa i Opieki św. Patrona.

W czwartek. 19 października, wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera z Zakonu Franciszkańskiego.

W piątek, 20 października, Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera. W sobotę, 21 października, wspomnienie bl. Jakuba Strzemię, zakonnika  franciszkańskiego i biskupa.

Składamy z serca płynące „Bóg zapłać" wszystkim ofiarodawcom, którzy dotychczas, na konto bądź osobiście na furcie, przekazali ofiary na dalsze prace przy kryp ach naszego Sanktuarium. Ich imiona i nazwiska zostaną wpisane do,,Księgi Dobroczyńców" i zostaną włączeni do codziennych naszych modlitw za dobroczyńców.

Na ławce pod chórem oraz na furcie znajdują się kartki na wypominki.

Prosimy, by na kartkach zaznaczyć, czy są to wypominki roczne czy miesięczne.

Wszystkim Dobrodziejom i Przyjaciołom naszego kościoła i klasztoru życzymy Bożego Blogosławieństwa. Wdzięczni bracia z klasztoru św. Kazimierza